Digitální detox snižuje stres a napětí: Pokud se pro něj rozhodnete, buďte důslední

Na čem jsou lidé dnes nejvíce závislí? Jsou závislí na alkoholu nebo drogách? Nikoli, pěstují v sobě digitální závislost. Žijeme v době, kdy moderní technologie bohužel ovládají naše životy. Lidé je používají dnes a denně, moderní technologie však nejsou pro člověka nic dobrého. Nedávné průzkumy ukázaly, že průměrný člověk tráví v online módu až jedenáct hodin denně. S tím souvisí i bezmyšlenkovité kontrolování mobilu, což během dne uděláme tak dvě stě krát. Mnozí lidé se po tomto zjištění rozhodli vyzkoušet takzvaný digitální detox. Zkusíte ho podstoupit taky?

V dnešní době mají velkou moc sociální média a samozřejmě internet jako takový. Hodiny trávíme na Facebooku nebo Instagramu či na jiné sociální síti, která nám k životu nic dobrého nedá, jen nás okrádá o čas, kterého je posléze tak málo. Stali jsme se závislými na lajcích a komentářích, vidíme dnes už jen dokonalost a nedokážeme se srovnat s tím, že ve skutečnosti i lidé z Instagramu mají pupínky a chodí s neučesanými vlasy.

Nedávné výzkumy také ukázaly, že trávení příliš času na internetu zhoršuje lidskou paměť, mozek přestane být naším nejlepším parťákem. Pokud cítíte, že technologie na vás nechávají neblahé následky, s digitálním detoxem dlouho neotálejte. Buďte však důslední.

Naučte se odhlašovat

Jste neustále online? S tím je třeba přestat. Aby vás sociální sítě nelákaly, začněte se odhlašovat od svých účtů. Najednou vám nebudou vybíhat upozornění, najednou nebudete mít nutkání odepisovat těm, kteří vám zrovna napsali. Telefon najednou nebude neustále pípat, ale bude v klidu a ozve jen tehdy, kdy vám zavolají příbuzní, jelikož vás chtějí slyšet.

Režim letadla jako váš nejlepší společník

Při digitálním detoxu oceníte režim letadla, který se opravdu nezapomíná jen tehdy, kdy opravdu sedíte v letadle a odlétáte do teplých krajin. Režim letadla je způsob, jak na chvilku naprosto ztichnout a stát se neviditelným. Je to něco jako režim “nerušit”. Nebudete muset díky tomuto režimu odpovídat na smsky, nebude vás obtěžovat neustále pípající Messenger.

Mobil proti nudě? Tak funguje více věcí

Mnozí lidé po telefonu sahají tehdy, kdy se zkrátka nudí nebo kdy prokrastinují. Pokud taktéž saháte po telefonu z nudy, najděte si jiné věci, které mobilní telefon nahradí. Co třeba si z nudy číst nebo jít venčit psa? Nebo jděte jen na procházku, sportujte či třeba fotografujte. Pokud vás nezabaví vlastní myšlenky, je tolik možností, jak nudu zažehnat.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru