Zdravé hubnutí není mýtus. Základem je jíst pravidelně, ideálně 5-6x během dne

Ať si říká, kdo chce, co chce, zhubnout se dá i zdravě. Mezi lidmi se bohužel rozšířila představa, že hubnutí není pro tělo nic přínosného, ba spíše naopak. Není se tak čemu divit, že drtivá většina z nich pak věří tomu, že zdravé hubnutí neexistuje.

Za tohle přesvědčení mohou především negativní dopady nejrůznějších, často i velmi drastických diet, které nekončí zrovna nejšťastněji…

I přesto jsme toho názoru, že zdravé hubnutí existuje. Nečekejte ale, že vám zde začneme doporučovat svědomité dodržování diet, které by měly za výsledek spíše nechvalně známý jo-jo efekt. Jak tedy zhubnout zdravě a tak, abyste svému tělu zbytečně neubližovali?

Co je zdravé hubnutí?

Co si představíte pod pojmem zdravé hubnutí? Pro nás je to hubnutí, během kterého se nechtěných kilogramů zbavujete pěkně postupně, pozvolna a především trvale.

Rychlé hubnutí, které vám slibují diety a které jsou známé tím, že vám věší bulíky na nos (zhubnete 5 kilo za týden, zbavíte se 10 kilogramů za jediný měsíc atp.), bohužel není trvalé. A proto nemá smysl.

Naopak pozvolné zbavování se nežádoucích kilogramů vám může zaručit, že se vám podaří zhubnout trvale a svou novou váhu si udržet. Zároveň přitom své tělo nevystavíte extrémům, do kterých se lidé dodržující bláznivé diety často dostávají.

V ideálním případě můžete za pomoci zdravého hubnutí shodit cca 0,5 kg za týden, což se možná na první pohled zdá velmi málo, ale pro tělo je takový úbytek váhy naprosto ideální.

Zdravé hubnutí závisí na pravidelné stravě

Jedním z předpokladů zdravého hubnutí je pravidelná strava. Pokud se stravujete třeba 2-3x během dne, pak nemůžete očekávat, že vaše tělo zareaguje tím, že začne shazovat kila doslova na počkání.

Tajemství úspěchu spočívá v tom, že budete tělu dopřávat pravidelné dávky jídla vícekrát za den – ideálně třeba 5-6x během dne. Malé porce častěji během dne se postarají o to, že vaše tělo bude mít neustále z čeho čerpat a především dostane důležité živiny, které tolik potřebuje.

Zdravé hubnutí je běh na dlouhou trať, na jejímž konci vás ale čeká zasloužený a kýžený výsledek. Sice díky němu nezhubnete třeba 5 kilo během jediného týdne (daného množství kilogramů se zbavíte třeba za 2-3 měsíce), ale nestane se, že byste ztracená kila během velmi krátké doby opět nabrali zpátky. A to ještě s přídavkem.

Potraviny, které podporují zdravé hubnutí

Chcete zhubnout a chcete zhubnout zdravě? V tom případě se zaměřte především na svou stravu. Zde je důležité složit jídelníček z potravin, které v sobě mají pro tělo důležité složky a živiny – vitamíny, minerály, zdravé tuky, aminokyseliny atp.

Ve vašem jídelníčku by proto neměly chybět následující potraviny:

  • ovoce
  • zelenina
  • celozrnné výrobky
  • libové maso
  • ryby
  • semínka
  • ořechy
  • vajíčka
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru