Jak přežít zimu v těhotenství? Choďte co nejvíc ven

Těhotenství rozhodně není snadné období v životě ženy. V ženě roste další člověk, je to velmi náročné období, v němž je nutné posilovat imunitní systém, aby se hlavně nemoci ženě vyhýbaly. Zejména přečkat zimu je poměrně náročné. Zima se neřadí k oblíbeným ročním obdobím těhotných. Abyste však zimu zvládla co nejlépe, máme pro vás několik tipů. Zimu díky tipům přečkáte na výbornou, aniž byste měla nějaké komplikace či potíže.

Mějte nachystaný teplý šatník

Drtivá většina žen si nechce během těhotenství kupovat mnoho těhotenského oblečení. Důvod je prostý – nechtějí investovat desetitisíce do věcí, které zkrátka vynosí jen jednou či dvakrát v životě. Jenže v zimě by měly mít ženy nachystaný teplý šatník. Těhotné musí být neustále v teple a chráněné před chladem a vlhkem.

Zimní bundu tedy musíte mít zapnutou, nenoste ji rozepnutou. Ideální jsou bundy o několik čísel větší, abyste ji mohli nosit během všech zimních měsíců. Pokud do bundy ale nechcete investovat, co třeba si půjčit bundu od přítele či manžela?

Stejně tak je nutné investovat i do teplých bot. I ty je nutné mít minimálně o číslo větší, jelikož těhotné ženy často trpí otoky končetin a boty běžné velikosti zkrátka neobují.

Naordinujte si chození ven

Pokud žena během zimy nechodí ven, škodí nejen sobě, ale také svému dítěti. Chození ven je doporučované i lékaři, proto si venkovní aktivity naordinujte na každý den. Pobyt na čerstvém vzduchu je důležitý proto, že se díky němu bude předcházet osteoporóze. Navíc UV záření působí na organismus tak, že začne produkovat vitamin D, který je v době těhotenství doslova nepostradatelný.

I sauna je váš přítel

Málokterá žena ví, že sauna je v době těhotenství doporučována. Těhotenství není teplem nijak ohroženo, naopak má skvělý vliv na imunitní systém, který je nutné v době zimy podporovat více než v jiných ročních obdobích. V sauně se také posiluje obranyschopnost těla, a to taktéž není nikdy na škodu.

Samozřejmě se raději poraďte se svým lékařem, ženám prodělávající rizikové těhotenství může být sauna zakázána.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru