Výživové masky na obličej si můžete připravit z domácích potravin. Jsou vhodné, pokud vás trápí pupínky

Nejednu ženu ráno překvapí pupínek nebo černá tečka na jinak bezchybné pleti. Tyto vady na kráse sice nejsou žádná hrůza, ale ženám velmi rychle dokážou zkazit náladu. Aby se takovému zkažení nálady předcházelo, ženy o svou pleť neustále pečují a starají se o ni. Většina už má oblíbené produkty, které neustále využívá, jiné chtějí zkusit něco nového, co by jim třeba vyhovovalo lépe. Pokud máte chuť experimentovat či pokud chcete své pleti dopřát potřebný odpočinek a úlevu, ale nemáte v koupelně žádnou pleťovou masku, přinášíme vám tipy na výživné masky na obličej, které si vykouzlíte z domácích potravin.

Pleťové masky nejednou spasily ženskou pleť. Bohužel mnohé z nich nejsou všude k zakoupení, jiné jsou zase moc drahé. Naštěstí je zde možnost být krásnější i za pár korun, stačí si vykouzlit pleťové masky z domácích potravin, jež obvykle máte v kredenci nebo v lednici.

Pleťová maska proti pupínkům

Pokud vás trápí pupínky, které se z čista jasna objevily na vaší pleti, vyrobte si pleťovou masku z okurku a tvarohu. Potřebovat budete pouze jednu salátovou okurku a trochu jemného tvarohu (stačí ve vaničce). Salátovou okurku si jen nastrouháte a smícháte zhruba s dvěma polévkovými lžícemi tvarohu. Poté směs naneste na obličej a nechte působit zhruba dvacet minut. Posléze masku setřete a pleť opláchnete. Tvaroh v kombinaci s okurkem pleť vyčistí, tudíž se pupínky neobjeví. Navíc okurka pleť perfektně hydratuje.

Pleťová maska pro mastnou pleť

Jestliže se hodně potíte a trápí vás mastná pleť, i pro vás máme tip na pleťovou masku. Stačit vám bude jedno zralé jablko, k tomu lžička bílého jogurtu, čajová lžička ovesných vloček a také jedna lžička medu. Přidejte i půl lžičky voňavé skořice.

Masku vyrobíte tak, že si jablko nastrouháte najemno, pokud máte výkonný mixér, klidně ho i rozmixujte. Poté přidejte ostatní suroviny, musí vzniknout hustá kaše, kterou si následně nanesete na omytý, odlíčený a vyčištěný obličej. Maska se nechává působit zhruba dvacet minut, poté se smyje.

Kromě toho, že vám tato maska pomůže zbavit se mastnoty, mimo jiné i vyčistí pleť a stáhne póry. Jako bonus pleť i hydratuje, tudíž předejdete suchosti.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru