Kroužky pro děti, které nezruinují peněženku: Fotbal, počítače a dramaťák

Na začátku každého školního roku dítě přijde s otázkou, zdali by mohlo chodit do nějakého kroužku. Kroužky jsou pro děti rozhodně skvělé, umožňují jim najít si nové kamarády a něco nového se naučit. Navíc dnes v době počítačů je dobré, když dítě bude trávit svůj volný čas prospěšným kroužkem, který mu něco dá, než hraním počítačových her u sebe v pokojíku. Vybrat kroužek pro dítě ale není nic snadného. Chcete, aby dítě kroužek bavil, na druhou stranu nechcete, aby vás zruinoval. Naštěstí máme tipy na pět kroužků, které nebudou pro vaši peněženku takovým zápřahem.

Než však svolíte k nějakému sportu, zeptejte se své ratolesti, zdali chce kroužek opravdu dělat. Poslouchat své dítě je v tomto případě velice důležité. Do kroužku, který dítě nezajímá, nebude chodit a peníze tak vyletí doslova oknem. Stejně tak si dopředu o každém kroužku něco zjistěte. Zjistěte si, co v kroužku budou děti dělat, co budou podnikat, jaké aktivity dítě čekají i v době prázdnin. Náplň kroužku taky pomůže při rozhodování se.

Fotbal není jen pro kluky

Zejména kluci touží po jednom, a sice po sportu. K nejoblíbenějším sportům patří jednoznačně fotbal, navíc je to sport, který nezruinuje vaši peněženku. Koupit na začátku kopačky, to není nic extrémně nákladného. Při fotbalu se dítěti zlepší fyzická kondice i technika. Je však třeba říct, že fotbal není jen pro kluky, ale i holky si nachází vztah k tomuto sportu.

Dramatický kroužek pro budoucí herce

Jsou vaše děti spíše jen věčnými herci? A proč jejich herecký talent nerozvíjet dál? Dramatický kroužek není opět nic nákladného, navíc se v tomto kroužku děti vyřádí a třeba objeví svůj skrytý talent, který je dostane v budoucnu až na televizní obrazovky! V dramatickém kroužku děti rozvíjí schopnost divadelního vyjadřování, zdokonalují své pohybové i komunikační dovednosti.

Počítače pro všeználky

Potřebuje vaše dítě neustále všechno vědět a chce znát na všechno odpověď? Třeba se mu zavděčíte počítačovým kroužkem, který naučí dítě instalovat programy, programovat či vytvářet prezentace.

Nadšenci do techniky se mohou naučit s 3D tiskárnou

Dnes se mnoho věcí vyrábí na 3D tiskárně. Je to fascinující zařízení, které může zajímat hlavně děti, jež se zajímají o techniku jako takovou. Pokud doma máte technicky zdatné dítě, proč ho nepřihlásit do kroužku, kde se naučí s programy pro 3D modelování a tisk či kde se dostane do kontaktu se zmiňovanou 3D tiskárnou?

Tanec nejen pro dívky

Taneční kroužek opět není nic extrémně nákladného. Chtít do něj mohou hlavně děvčata, kterým je tanec blízký. Samozřejmě i kluci se mohou do tanečního kroužku přihlásit, dnes to není ostuda. Pokud chtějí děti rozvíjet své pohybové zdatnosti, pokud jim v krvi proudí rytmus, třeba je tento kroužek přímo pro ně.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru