Obezita a nošení batohu jsou nejčastější příčiny bolesti zad u dětí

Děti v dnešní době bohužel tráví veškerý svůj volný čas na počítačích. Je to špatně, měli by trávit svůj čas s přáteli nebo v nějakém kroužku. Při hraní počítačových her se děti nerozvíjí, naopak zakrňují a stávají se mnohdy i agresivnějšími, pokud hrají převážně nebezpečné bojové či střílecí hry. Rodiče by měli dbát na to, aby se děti více hýbaly, tím lze předcházet bolesti zad u dětí. Bolest zad je bohužel často se vyskytující problém, který děti sužuje. Pohyb není jediný způsob, jak tomuto zdravotními problému předcházet. Pomoct může i správný batoh.

Mnozí rodiče bohužel své děti neposlouchají, když si stěžují na nějakou bolest. Většinou si myslí, že takzvaně simulují, aby nemusely do školy. Jenže pokud si dítě stěžuje na bolest zad, neměli byste to podceňovat. Podle mnoha odborníků v oboru je stále více a více malých pacientů, kteří mají problém se zády či kteří trpí vadami pohybového aparátu. Pokud se to nepodchytne včas, může bolest zad později se rozvíjející do mnoha závažných onemocnění zkomplikovat život nejen dítěti, ale také celé rodině.

Páteř dítěte se rozvíjí až do osmnácti let. Během vývoje páteře může dojít k mnoha problémům nebo poruchám, může dojít například k výhřezům meziobratlových plotének. Nutné je dítěti zařadit do jídelníčku dostatek vitaminu D, který podporuje správný vývoj dítěte.

Pozor na obezitu

K rizikovým faktorům patří zejména obezita. Dnešní děti bohužel rády konzumují rychlé občerstvení v podobě hamburgerů a hranolek, do toho rády sedí u počítačů dlouhé hodiny, tudíž se dostatečně nehýbou a obezita se jich zmocňuje. Je proto nutné dbát nejen na dostatečný pohyb, ale také na to, co děti jedí. Nejspíše se nevyvarujete rychlému občerstvení, ale můžete ho u dětí výrazně omezit.

Pokud je dítě obézní, jsou velmi zatěžovány nejen svaly, ale také kostra. Obezita tedy způsobuje bolest zad, ostatně může dojít i k naprostému narušení činnosti svalů.

Pomoct může i kvalitní taška do školy

Dětem školou povinných pomůže kvalitní taška či batoh, který dítěti zakoupíte. Batoh je největší zátěží na páteř, proto na něm nikdy nešetřete. Při výběru batohu klaďte důraz na pevná záda batohu, která poskytují dobrou oporu. Důležité jsou i polstrované ramenní popruhy, které se do ramen nezařezávají.

Dítě by mělo mít batoh na dvě ramena, tašky přes rameno jen urychlují rozvoj asymetrií.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru