Některé potraviny zrychlují metabolismus a mají pozitivní vliv na zdraví. Patří mezi ně maliny či zázvor

Věděli jste, že stačí jíst chytře, abyste zhubli? Sepsali jsme pro vás několik potravin, které vás budou bavit jíst (nebo pít) každý den, a nebudeme mít pocit, že se nutíte do diety. Tyto potraviny zrychlují váš metabolismus a navíc mají pozitivní vliv na vaše zdraví.

Maliny
K vyššímu spalování tuků přispívají tím, že obsahují ketony. To jsou jedny z nejdůležitějších látek, které pomáhají tělu budovat svalovou hmotu.

Chilli papričky
Obsahují kapsaicin, látku, která zvyšuje vnitřní teplotu těla a tím přirozeně zrychluje metabolismus a napomáhá tak spalování tuků.

Kapusta
Její listy obsahují bílkoviny a vlákninu, které zamezují prudkému vzestupu hladiny cukru v krvi. Také má v sobě spoustu minerálů a vody.

Losos
Ač patří mezi tučné ryby, obsahuje vzácnou kyselinu dokosahexaenovou. Ta dokáže zastavit tvorbu nových tukových buněk. Obsahuje také bílkoviny, které podporují růst svalů.

Konopná semínka
Jsou skvělým zdrojem omega-3 mastných kyselin (to platí i pro lososa a rybí maso obecně). Omega-3 mastné kyseliny zlepšují průtok krve do svalů a tím urychlují spalování.

Máta
Zklidňuje zažívací systém a také snižuje chuť k jídlu.

Laskavec
Neboli amaranth je nabitý minerálními látkami a vitaminy, také má tuky a sacharidy v ideálním poměru. Také má antivirové a antioxidační účinky, které prospívají srdci a snižují cholesterol.

Grapefruit
Obsahuje sloučeninu zvanou naringerin, která vyrovnává hladinu cukru v krvi a urychluje metabolismus cukrů a tím dochází k rychlejšímu spalování.

Zázvor
Zázvor zvyšuje rychlost látkové přeměny a tělo tak tuk přeměňuje jako zdroj vlastní energie ve formě zrychleného metabolismu. Také je zdrojem vitaminů A, B1, B2, C a E.

Borůvky
Mají vysoký obsah vody a antioxidantů. Velmi dobře působí na metabolismus. A navíc podle studií zlepšují zrak.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru