Spíte déle než 8 hodin denně? Vědci zjistili, že tím svému zdraví příliš neprospíváte

Spánek je nadevše! To nám do hlav vštěpují rodiče už od raného věku. Je pravda, že v mnoha situacích je spánek to nejlepší, co můžeme dělat. Například tehdy, kdy jsme nemocní nebo kdy jsme po tréninku a naše svaly si potřebují opravdu odpočinout. Pokud však každý den spíte déle jak osm hodin, aniž byste byli nemocní nebo dávali oraz svým končetinám, neděláte moc dobře. Vědci totiž zjistili, že nadměrný spánek lidskému organismu škodí.

Od dětství se nám každý snaží do hlavy dostat jediné, a sice spát bychom měli aspoň osm hodin denně. Lidé si toto doporučenou berou k srdci, někteří proto spí preventivně i déle než osm hodin. Právě ti si však nejvíce ubližují. S takto dlouhým spánkem by podle odborníků měli přestat.

Jaká jsou rizika dlouhého spánku?

Člověk by to sice neřekl, ale dlouhý spánek se sebou nese také rizika, k nimž patří například zvýšení vzniku kardiovaskulárních chorob. Vědci zjistili, že s délkou spánku úzce souvisí kardiovaskulární činnost, tou je také úmrtnost.

Lékaři a odborníci jsou nyní názoru, že čím delší je odchylka od doporučené délky spánku, tím pravděpodobnější je, že selže kardiovaskulární systém člověka. Jinými slovy: čím déle spíte, tím se riziko smrti zvyšuje.

V ideálním případě by tedy člověk měl spát šest, maximálně sedm hodin, ovšem sedm hodin je opravdu hraničních. Osm hodin je už příliš, další hodiny spánku navíc jsou přespříliš.

Nestačí vám osmihodinový spánek denně?

Patříte k lidem, kteří však každý den potřebují minimálně osmihodinový spánek, je s vámi něco v nepořádku. Tělo tím, že spíte takto dlouho (a někdy i více jak osm hodin), říká, že je něco v nepořádku s kardiovaskulárním systémem a že byste se raději měli nechat vyšetřit. Mohlo by se jednat například o projev obstrukční spánkové apnoe.

Nespěte déle, než je nutné

Závěrem tedy lze říct, že bychom si měli hlídat dobu našeho spánku. Budeme tím předcházet vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Podle statistik se zvyšuje pravděpodobnost srdečních chorob lidem spících více než osm hodin denně o neuvěřitelných čtyřiačtyřicet procent. Nepatřete mezi ně.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru