Při hubnutí si dejte pozor na jo-jo efekt. Důležité je nespěchat a hubnout zdravě a pomalu

Konečně se vám to povedlo! Po dlouhé a těžké dřině, hodně odříkání a několika zkouškách vaší pevné vůle se vám konečně podařilo zhubnout a zbavit se kilogramů, které byly na vašem těle očividně navíc.

Bohužel u mnoha lidí zpravidla bezprostředně poté, co vyprchá radost z dosaženého úspěchu, přijde obava, jestli se ztracená kila nevrátí zpátky…

Bohužel je to docela obvyklý stav. Člověk zhubne, ale posléze po uplynutí nějaké doby zase kila naberou zpátky a často i s nějakým tím bonusem navíc. Zatímco u někoho se přibírání na váze dostaví až za několik měsíců, u jiného se může objevit už za pár týdnů. A to vám dokáže pořádně zkazit veškerou radost.

Zhubnout je těžké, udržet si váhu ještě těžší

Pokud se vám podařilo zhubnout (a nezáleží na tom, jestli byl úbytek váhy větší nebo menší, protože každý z nás má jiné cíle), pak nám určitě dáte za pravdu, že to nebylo jednoduché a rozhodně to nebylo zadarmo.

Hubnutí je běh na dlouhou trať, především pak v případě, kdy se rozhodnete hubnout zdravě a tak, aby to vašemu tělu a zdraví nijak neublížilo. Zhubnout je těžké, ale věřte, že udržet si svou novou váhu může být ještě mnohem těžší.

Rozhodně není na místě si myslet, že když už jste daná kila shodili, nikdy se nevrátí. Takhle to bohužel nefunguje. Jak tedy zhubnout a svou váhu si udržet pokud možno už napořád?

Chce to hubnout zdravě a pomalu

Pokud vám jde o to, abyste zhubli a svou váhu si udrželi, pak zapomeňte na drastické diety, které sice slibují rychlý úbytek hmotnosti, ale zároveň jsou příslibem tolik neoblíbeného jo-jo efektu a bohužel i nepříliš trvalého výsledku. Základem úspěchu je pomalé, zdravé a postupné hubnutí, kdy na nic nespěcháte, neženete se k cíli s klapkami na očích a užíváte si každý malý krůček, který na své cestě uděláte.

Pokud zhubnete rychle (sice ne ze dne na den, ale třeba 10 kg během jediného měsíce) pak můžete očekávat, že se vám kila vrátí. A to určitě nechcete, protože byste pak museli začínat zase od začátku.

Zhubli jste? Vaše cesta tady nekončí!

Podařilo se vám zhubnout? Konečně máte svou vysněnou váhu? Vaše cesta není u konce, ba spíše naopak! Jasně, asi si nebudete chtít do konce života počítat kalorie, to by vám rychle vlezlo na mozek a přestalo by vás to bavit. V první řadě se nesmíte vrátit k nezdravému způsobu stravování, který jste dodržoval předtím, než jste se pustili do hubnutí – bohužel je to ale častý nešvar.

Stravujte se stále rozumně, dbejte na vyváženou a pestrou stravu, dodržujte pitný režim a nevynechávejte ze svého života aktivní pohyb, kterému byste se měli věnovat několikrát do týdne. Důležité je, aby vám nový životní styl vyhovoval, aby vás to bavilo a aby vám to nebylo proti srsti, protože pak byste se do toho nutili.

Musí to být součást vás, vaše rozhodnutí, o kterém musíte být skálopevně přesvědčeni. Jedině tak se ztracená kila po určité době nezačnou zase vracet a rafička na váze tak nezačne opět stoupat k číslům, která se vám nelíbí.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru