Zhubněte levně, ať vaše peněženka nepláče. Klíčové je nakupovat kvalitní potraviny a odolat slevám

Většina lidí není z nějakého důvodu spokojená se svou postavou. Stále více z nich se odhodlává začít s hubnutím, ale jejich snaha bohužel končí ještě dříve, nežli vlastně stihne pořádně začít. Jednou z hlavních překážek je přesvědčení, že hubnutí stojí příliš mnoho peněz. Kdo chce totiž zhubnout, ten se musí začít stravovat zdravě a zdravé potraviny nejsou zrovna nejlevnější záležitostí.

Je sice pravda, že ceny potravin se neustále zvyšují, což se netýká jen těch zdravých, ale samozřejmě i klasických potravin. Zdravější potraviny bývají zpravidla o něco dražší, takže je logické, že se u nich postupné zdražování projeví trochu znatelněji. A právě vidina vyšší finanční investice mnoho lidí od hubnutí odradí, což je velká škoda.

Také se bojíte, že hubnutím utratíte mnoho peněz?

Možná i vás by lákala vidina toho, že zhubnete kila navíc, která na vašem těle nemají co dělat, a přesto se ho drží jako klíště, ale máte strach, že to po finanční stránce jednoduše neutáhnete.

Stejně jako řada dalších lidí se držíte představy, že zdravé stravování a hubnutí jako takové stojí mnoho peněz, takže veškerou snahu raději neustále odkládáte a stojíte tak na samém začátku bez vidiny prvního krůčku vpřed.

Věřte tomu nebo ne, ale zhubnout se dá levně a bez toho, aby by vaše peněženka zaplakala. Chce to jen nakupovat s rozvahou, neutrácet za zbytečnosti, nenakupovat zásoby, které nejste schopni spotřebovat a tím pádem i méně plýtvat.

Lákavé akce nutí k většímu utrácení

Milujete slevy? Kdo by je nemiloval, vždyť jsou přece příslibem úspory peněz. Nebo snad ne?! Tomuto přesvědčení věří mnoho lidí a v akcích mnohdy nakupují doslova bezhlavě. Jakmile před sebou vidí potravinu ve slevě, jsou schopni nakoupit daleko větší množství, nežli kolik by toho koupili v případě, kdy by daná potravina stála běžnou cenu.

Zpravidla si toho nakoupí mnohem více, nežli jsou ve finále schopni spotřebovat, takže dané potraviny následně končí v koši a veškerá úspora je ta tam. Nemluvě o tom, že se do akce často zahrnují produkty, které nejsou zrovna dvakrát zdravé, ale právě proto, že na sobě mají zlevněnou cedulku, jim je tak těžké odolat.

Není všechno zlato, co se třpytí

Pokud chcete zhubnout a neutratit přitom balík peněz, pamatujte na jedno důležité pravidlo: méně je někdy více. V tomto případě platí, že není všechno zlato, co se třpytí, takže byste si měli dát pozor na to, jestli nemáte tendence nakupovat méně kvalitní věci jen proto, že jsou levnější.

Hubnutí jde ruku v ruce se zdravou stravou a zdravá strava jde zase ruku v ruce s kvalitními potravinami. Uvědomte si, že si nemusíte dopřávat 100 g nekvalitní šunky, která je plná vody a chemie a kolem masa proběhla jen omylem, když si můžete dát třeba jen 50 g opravdu kvalitní šunky s vysokým obsahem masa, která je sice možná o něco dražší, ale chutnější a zdravější.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru